Proč hliníkové střechy

Přemýšlíte o střeše pro váš dům? O plechových střechám se mezi lidmi stále povídá řada mýtů a polopravd. Zde je pár nejčastějších:

Mýtus č. 1. PLECHOVÁ STŘECHA SE NEVYPLATÍ

Realita: Plechová krytina má ve srovnání s klasickou střešní krytinou až 20x nižší hmotnost. To umožňuje v případě novostaveb významně zjednodušit konstrukci a zlevnit stavbu domu. U rekonstrukcí, kde jsou mnohdy krovy pro použití těžkých krytin již málo únosné, se lze použitím lehké plechové krytiny vyhnout nákladné rekonstrukci krovu. Plechová střešní krytina přináší i další výhody a úspory nákladů. Jde především o rychlost montáže a významné snížení nákladů na manipulaci. Další velkou výhodou je široký sortiment typů, struktury a barev povrchové úpravy.

 
Alumat
 
Alumat

Mýtus č. 2: PLECHOVÁ STŘECHA NEODOLÁ SILNÉMU VĚTRU

Realita: Odolnost krytin proti sání a tlaku větru je dána především kotvením, zejména typem a množstvím kotevního materiálu. Pokud je toto kotvení provedeno špatně, uletí ze střechy jakákoliv krytina bez ohledu na svou hmotnost a typ. Pravděpodobněji vám na hlavě přistane uvolněná pálená taška než plechová střecha.

Mýtus č. 3: PLECHOVÁ STŘECHA HŮŘE IZOLUJE

Realita: Lidé se bojí, že pod plechovou krytinou jim bude v létě horko a v zimě kapat voda na hlavu. Vznik kondenzátu v chladném počasí je přirozený jev a vzniká u všech střešních krytin. Proto jsou povinnou součástí střech pojistné hydroizolační vrstvy, které kondenzát bezpečně odvádějí mimo konstrukci střechy. Tepelná pohoda v objektu je v letním i zimním období závislá na správném návrhu a provedení tepelně-izolačních vrstev.

 
Alumat
 
Alumat

Mýtus č. 4: PLECHOVÁ STŘECHA PROPOUŠTÍ DÉŠŤ A SNÍH

Realita: Při sněžení se nemusíte obávat, že byste na půdě našli nafoukaný sníh. Plechová střešní krytina má proti tradičním taškám až šestkrát méně spojů (ve velkoformátovém provedení) a proto si s deštěm i sněhem poradí daleko lépe než ostatní střešní krytiny.

Mýtus č. 5: PLECHOVÁ STŘECHA JE HLUČNÁ

Realita: Pokud jde o hluk, například za deště, platí, že odhlučnění střechy je dáno celkovou skladbou střešního pláště. Závisí zejména na správné volbě tepelné izolace, která by měla mít i požadované akustické parametry. Akustické parametry musí splňovat střecha jako celek, ne pouze krytina. V žádném případě tedy nelze tvrdit, že jsou plechové střechy hlučné samy o sobě.

 
Alumat
 
Alumat

Mýtus č. 6: PLECHOVÁ STŘECHA STÁRNE RYCHLEJI

Realita: Všechny střechy stárnou. Podívejte se na staré tradiční střechy, které pokrývá mech, řasa nebo lišejník. Nejstarší známé hliníkové plechové střechy pocházejí z roku 1897 a stále slouží svému účelu. My svým střešním krytinám věříme a proto na ně poskytujeme 60letou záruku.

Nastavení cookies